Základní informace:

Termín: 13.-27.7.2024
Cena: 4000 Kč (číslo bankovního účtu: 2500347851/2010 )
Místo: Karolinka – údolí Kobylská
Kontakt na hl. vedoucího: Jan Moravčík – Mor tel. 792 304 424
Na tábořišti není nejlepší signál, v případě, že se nedovoláte Morovi volejte prosím zástupci: Ondřej Kubík – Bezbot tel. 731 862 067

Táborový řád:

Po loňských zkušenostech s pravidly jsme se rozhodli aktualizovat táborový řád, jedná se hlavně o upřesnění některých bodů, odebrání některých naprosto nepodstatných a přidání jednoho zásadního č. 16. Prosím o přečtení vámi i dětmi. Upozorňuji, že přihlášením dítěte na tábor vyjadřujete souhlas s táborovým řádem. Drobné vyjádření k některým bodům níže:

č. 12 Jde nám hlavně o upřesnění. S těmi nejhoršími případy ve výpisu příkladů jsme se na táboře nesetkali, nicméně pro některé starší skauty a skautky je pití energy drinků evidentně standardem a ani nevěděli o tom, že to na táboře nebude tolerováno. Stejně tak juwiky či různé ochucovadla do vody které děti špatně ředí, nebo je jsou schopné pojídat přímo ze sáčku. Obecně jsou tedy zakázány jakékoliv nápoje či pochutiny, kde je napsáno nevhodné pro děti.

č. 16 Vedoucí jsou na táboře dobrovolně a ve svém volném čase. Víme, že děti budou vždy zlobit. Nicméně riskovat závažné pokuty od hygieny nebo tolerovat chování které by mohlo zavánět porušováním trestního zákoníku nemáme zapotřebí. Tento bod byl zaveden v souvislosti s některými excesy loňského roku. Bude platit systém žluté karty, kdy vám nově dojde sms i s napsaným prohřeškem. V případě červené jede účastník domů.

Karty se nebudou vydávat za prohřešky banálnějšího charakteru, ty se budou považovat za přitěžující okolnosti při rozhodování týmu vedoucích.

Za problematické považujeme kdy kvůli zranění jiného účastníka musíme jet na pohotovost do Vsetína, rozdělávání ohně na naprosto nevhodných místech (počítá se i pálení papíru, hrátky se zapalovačem (třeba v seníku), stříkání repelentu do ohně apod.) nebo porušení hygienických norem (nepřiznání, zatloukání) a nezajištění nápravy (Pokud se účastník sám nebo po výzvě přizná a aktivně se bude podílet na zajištění nápravy tak mu vyloučení nehrozí)

Není to tak, že bychom z tábora chtěli účastníky vyhazovat. Upřímně, nás to vůbec netěší a doufáme, že se nic takového nestane. Nicméně vše má své limity a rádi bychom na ně upozornil předem.
Táborové vedení

A co s sebou?

Junácký kroj
+ slušné, jednobarevné, krátké a dlouhé kalhoty, popř. sukni ke kroji